Dzięki tej bardzo skutecznej metodzie jesteśmy pewni, że będziesz w stanie wyleczyć żółknące liście pomidorów. Jest to powszechny problem, który można łatwo rozwiązać w krótkim czasie.
Żółknące liście pomidora
Powiemy Ci, dlaczego liście pomidorów mają tendencję do żółknięcia i jak możesz sprawić, by znów stały się zielone. Dzięki tym metodom roślina pomidora stanie się tak zdrowa, jak kiedyś.
OTO PRZYCZYNY TEGO ZJAWISKA
Liście pomidorów mogą żółknąć z kilku powodów. Po pierwsze, złe podlewanie może prowadzić do cierpienia roślin: niezależnie od tego, czy podlewamy je zbyt dużą, czy zbyt małą ilością wody, może to mieć nieodwracalne konsekwencje dla naszej rośliny pomidora.
Pomidor
Inną przyczyną żółknięcia liści pomidora może być zbyt mała lub zbyt duża ekspozycja na światło słoneczne. Wiele roślin, w tym ta, ma duże zapotrzebowanie na światło, ale także na cień.
Żółknięcie liści pomidorów może być również spowodowane chorobami, takimi jak choroby grzybowe. Temperatura również może zaszkodzić naszej roślinie. Z tego powodu musimy unikać wystawiania rośliny na nadmierne ciepło lub zimno. Wahania temperatury również mogą ją uszkodzić i spowodować żółknięcie liści.
Przyczyn, jak widzieliśmy, jest wiele. Poniżej wyjaśniamy, jak zapobiegać temu bardzo irytującemu zjawisku.
Jak leczyć żółknięcie liści pomidora?
Jeśli chcesz wyleczyć żółknące liście pomidora, przede wszystkim musisz znaleźć przyczynę tego zjawiska. W przypadku, gdy zdasz sobie sprawę, że nadmiernie podlewasz swoją roślinę, odpowiednio dostosuj podlewanie.
Podlewaj regularnie, ale w odpowiedniej ilości. Podlewaj roślinę w ściśle określonych porach dnia, na przykład rano lub wieczorem. Unikaj zarówno szczytowych godzin dnia, jak i zbyt zimnych godzin nocnych, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, w którym wahania temperatury są normą.
Leczenie żółknięcia liści pomidorów
Po drugie, zwłaszcza jeśli nigdy tego nie robiłeś, nabierz nawyku napowietrzania gleby. Weź narzędzie ogrodnicze i wzrusz glebę. W ten sposób odnowisz ją i prawdopodobnie pobudzisz jej oddychanie. Ponadto odżywiaj glebę, dostarczając jej odpowiednią ilość składników odżywczych.
Nabierz nawyku przenoszenia roślin, wynosząc je na zewnątrz lub do środka w zależności od temperatury panującej na zewnątrz. Niezależnie od tego, czy jest zbyt gorąco, czy zbyt zimno, staraj się wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby przenieść krzew, zwłaszcza jeśli jest on posadzony w doniczce.
Zwróć również uwagę, czy gleba, w której posadzona jest roślina, jest zbyt mokra lub zbyt sucha, a następnie podejmij odpowiednie działania. Pamiętaj, że wilgotna gleba może sprzyjać rozwojowi bakterii i pasożytów, które mogą uszkodzić roślinę.